הנשיא טראמפ והאייתולה חמינאי. צילום: Gage Skidmore ואתר נשיא רוסיה
הנשיא טראמפ והאייתולה חמינאי. צילום: Gage Skidmore ואתר נשיא רוסיה

 

המתיחות בין ארה"ב לאיראן גוברת מאז השינוי בעמדה האמריקאית כלפי טהרן כתוצאה כניסתו של דונלד טראמפ לבית הלבן, ובסוף השבוע נרשם שיא חדש. לפי הפרסום ב-"nrg", מפקד בכיר במשמרות המהפכה יצא בהצהרה לפיה איראן פיתחה פצצה עוצמתית יותר מהפצצה האמריקאית הגדולה העונה לשם "אם כל הפצצות".

מפקד כוח האוויר-חלל ברפובליקה האסלאמית, אמיר עלי חג'יזדה, הכריז על הפצצה אותה כינה "אבי כל הפצצות", כנגד שמה של הפצצה האמריקאית, וסיפר כי היא שוקלת 10 טון וכי היא ניתנת לשיגור ממטוסי "אילוז'ן". לשם השוואה, "אם כל הפצצות" שוקלת כ-9.8 טון. בתחילת השנה עשה הצבא האמריקני שימוש בפצצה הגדולה שהוא מתהדר בה במהלך לחימה באפגניסטן.

איראן, שטענה לאורך השנים כי תכנית הגרעין שלה מיועדת לצרכים אזרחיים והגנה, ממשיכה לפתח את יכולותיה הצבאיות ונוקטת בגישה תוקפנית, שבאה לידי ביטוי היום (א') בהתבטאות מאיימת מצידו של האייתוללה עלי חמינאי כלפי ארה"ב. כשפסגת האו"ם בפתח, מדווח רבות על כך שהנשיא האמריקאי דונלד טראמפ יעסוק רבות בנושא הסכם הגרעין שנחתם בימים הנשיא לשעבר אובמה עם טהרן. האייתוללה חמינאי לא נשאר אדיש ואמר לתקשורת הרשמית כי: "האומה האיראנית ניצבת איתן, וכל צעד מוטעה של המשטר היהיר בקשר להסכם הגרעין יעמוד בפני תגובה של הרפובליקה האסלאמית"

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם