אלון חזן. צילום: משה בוקר

 

מי אמר שהנבחרת הלאומית מנותקת מהעם? מי ניסה לשכנע אותנו שחובבי הכדורגל הישראלי כבר לא מתעניינים בנבחרת ישראל? 8,000 אוהדים הגיעו לאצטדיון בנתניה כדי לעודד את הנבחרת הלאומית שהתמודדה מול נבחרת רומניה במשחק ידידות. גם אחרי קמפיין כושל, גם מול נבחרת אפורה בלי כוכבים גדולים, האוהדים שלחו מסר למקבלי ההחלטות בהתאחדות לכדורגל, רגע לפני שהם מחליטים על זהות המאמן הבא, שהם עדיין מאמינים בנבחרת ומצפים לראות עתיד טוב יותר.

אלון חזן שמונה למאמנה הזמני למשחק אחד, הדריך את הנבחרת ובסיום המשחק הוא חזר לתפקידו כמאמן נבחרת הנוער עם תקוות לקבל אולי את הנבחרת הבוגרת במינוי קבוע. להחלטות שקיבל חזן בנוגע לסגל ולהרכב לא תהיה משמעות בקמפיין הקרוב, גם לא למשחק הידידות נגד ארגנטינה בתשיעי ביוני. חזן קיבל כמה החלטות לא שגרתיות אבל בהחלט ראויות במיוחד במשחק אימון. לואי טהא,  דור מיכה ומאור מליקסון פתחו בהרכב של חזן, גם תומר חמד שלא משחק כמעט בברייטון הועדף בחוד. חזן ספג ביקורת על הזימון וחמד כבש את שער היתרון של ישראל בדקה 60 וקבע 0:1. ביברס נאתכו שמונה לקפטן במשחק חילץ כדור מהגנת רומניה, מסר כדור עומק לחמד שבעט פנימה מקרוב.

ערן לוי ודור מיכה לפני הבכורה במדים הלאומיים. צילום ההתאחדות לכדורגל

 

עם פתיחת המחצית השנייה חזן הכניס את דיא סבע וערן לוי להופעת בכורה בנבחרת, הקהל, של מכבי נתניה, עודד את השניים, מה שהוכיח כי קהל רב של נתניה הגיע למשחק בגלל זימונם של שני הכוכבים של קבוצתם. סבע קיבל כדור מצוין מחמד ומול השוער כמעט וכבש שער בהופעת הבכורה שלו.

הרומנים חזרו למשחק עם שער גדול בדקה ה-63 אחרי שניקולאה סטנצ'ו שנכנס כמחליף שתי דקות לפני כן, בעט טיל מ-20 לרשת. בדקה ה-82 רומניה כבשה את השני. שוב המחליף כובש. ג'ורג'ה צודוקאן קיבל כדור מצוין מסטנצ'ו שכבש את הראשון ובעט בחוכמה מעל הרוש פנימה. 1:2 לרומניה.

ישראל הפעילה לחץ גדול על רומניה במטרה להשוות ואף הגיעה להזדמנויות אבל החמיצה. הדקות האחרונות היו טובות מאוד. למרות שישראל הפסידה, משחק האימון הזה יכול להיות תחילתו של שינוי עם תקוות חדשות.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20