מאות אלפי עזתים מגיעים להשתתף בהפגנות האלימות בגדר הגבול הרצועה מידי יום שישי ומאות טילים כבר נורו בסבב הנוכחי על ידי ארגוני הטרור בעזה. כיצד קורה, אם כך, שבצד השני אין נפגעים מקרב משגרי הטילים ומעט מאוד נפגעים בהפגנות הגדר?

מחבלי הג'יהאד האיסלאמי מתכוננים לשיגור רקטות. צילום: עבד ראחים ח'טיב, פלאש 90

 

על פי כתב 'החדשות' ניר דבורי, מדובר במדיניות מכוונת של תקיפות צה"ל. לדבריו, חיל האוויר פועל על פי מדיניות 'הקש בגג' ומשלח פצצה אחת עם ראש קרבי קטן ריק מחומר נפץ שמטרתה להזהיר את האנשים. אחרי שזו פוגעת בגג הבניין, היא מביאה לעזיבתו ואז מגיעה הפצצה האמיתית שהורסת את הבניין. זאת במטרה למנוע פגיעה בנפש במחבלים.

עשן מיתמר מדרום רצועת עזה לאחר תקיפת צה"ל בשבת האחרונה. צילום: פלאש 90

 

בתקיפה האחרונה למשל שביצע צה"ל במוצאי השבת האחרונה, פוצצו אתר ייצור ואחסון לרקטות ואמצעי לחימה באזור מחנות המרכז, אתר ייצור ואחסון לרקטות ואמצעי לחימה באזור חאן יונס, מחנה אימונים ללוחמה בשטח בנוי באיזור סג'עיה ותשתית של הכוח הצבאי הימי של חמאס באזור צפון הרצועה. באף אחת מהתקיפות לא היו נפגעים.

ההפגנות האלימות בגבול רצועת עזה היום (ו'). צילום ערבי

"היום בצהריים תקפנו תשתיות טרור, כולל מנהרה נוספת, ברחבי עזה בצורה מאסיבית ועוצמתית", הכריז שר הביטחון אביגדור ליברמן לאחר התקיפה. "חמאס והג'יהאד האיסלאמי כבר משלמים מחיר כבד והחשבון רק הוגש להם". האמנם?

משלמים מחיר כבד? שר הביטחון אביגדור ליברמן. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
המגרש שנפגע מפגיעה ישירה בנתיבות. צילום: אביחי מרציאנו, רדיו דרום
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20