דן איינבינדר יעזוב בסיום העונה את בית״ר ירושלים. קשר הנבחרת הלאומית קיבל את ההחלטה להיפרד מהמועדון והוא מתלבט האם לחתום בהפועל באר שבע או מכבי חיפה.

מי שיעזור לו לקבל את ההחלטה יהיה סוכנו אבי נמני. ההתלבטות של איינבינדר באיזו קבוצה לבחור, זו של ברק בכר או זו של גיא לוזון, אינה נעוצה בשיקול הכספי. שני המועדונים מציעים לאיינבינדר סכום דומה יחסית שנע סביב 280-320 אלף יורו לעונה. גם לאלונה ברקת וגם ליעקב שחר לא תהיה בעיה להשוות כל הצעה נגדית. דבר אחד ברור, הפערים הכספיים בין ההצעה של בית״ר ירושלים לאלה של באר שבע וחיפה גרמו לשחקן וסוכנו להחליט על פרידה מבית וגן.

יחליף צבע בעונה הבאה. דן איינבינדר. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים
יחליף צבע בעונה הבאה. דן איינבינדר. צילום: עמוד הפייסבוק של בית"ר ירושלים

איינבינדר אומר כי עדיין לא קיבל הצעה מקבוצתו. אנשיו של טביב במועדון ניהלו שיחות עם השחקן ואביו ועם סוכנו אבי נמני. טביב אינו מנהל באופן ישיר את המו״מ אבל הוא הגדיר למשה דמאיו ונציגים נוספים את התנאים שהוא מוכן לתת לאיינבינדר כדי שיישאר כאשר כולם יודעים שהפערים לא ניתנים לגישור.

טביב ואנשיו משדרים כי הם מאוד רוצים את הקשר, איינבינדר עצמו משדר לאוהדים שהוא מאוד מחובר למועדון, משקיע מאה אחוז מעצמו על המגרש אבל עדיין לא קיבל הצעה לעונה הבאה והעביר את הכדור לסוכנו. ״אני מתרכז במשחק ואתם רואים שאני עושה את המקסימום לטובת הקבוצה. הסוכן שלי מטפל בנושא החוזה, אני מתרכז בהצלחה של בית״ר ירושלים״, אמר.

זכותו של איינבינדר לעזוב את בית״ר ירושלים. פער של 500 אלף שקל נטו לעונה לא כולל מענקים זה לא כסף קטן. איינבינדר יכול להכניס לחשבון הבנק שלו מידי חודש 50 אלף שקל יותר מהשכר שבית״ר ירושלים מציעה לו. בהפועל באר שבע הפערים יהיו גדולים יותר שם יוכל הקשר ליהנות מעוד כמה מאות אלפי שקלים של מענקים בליגה, בגביע ובאירופה.

לא ישלם את הסכומים של אלונה ושחר. אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
לא ישלם את הסכומים של אלונה ושחר. אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

גורם המעורב בשיחות שמנהל אבי נמני עם אלונה ברקת ויעקב שחר אומר כי המספרים שמדברים עליהם לא משאירים לאיינבינדר שום סיכוי להפעיל רגשות כלפי בית״ר ירושלים. ״אלה מספרים שדן איינבינדר יכול לחלום עליהם אצל אלי טביב, בצדק מבחינתו. יש לאיינבינדר כבר ביד חוזה של 320 אלף יורו נטו לעונה והוא יכול לסגור בסוף המו״מ חוזה של 350 אלף יורו לא כולל מענקים. אלה מספרים מטורפים״.

אלי טביב מכיר היטב את ההצעות שהקפטן שלו קיבל והוא מבין שבסיום העונה הוא ייאלץ לבחור פעם נוספת קפטן חדש. ״בעונה שעברה בית״ר ירושלים איבדה את עומר אצילי וכולם אמרו הקבוצה תהיה חלשה ואפורה. בלי אצילי בית״ר בפלייאוף העליון, אטרקטיבית מעניינת ובדרך לאירופה. איינבינדר שחקן טוב אבל גם בלעדיו בית״ר תהיה טובה מאוד. אני לא משתגע ולא משלם סכומים שהורסים את הקבוצה״, הסביר טביב לאנשיו במועדון שניסו לשכנע אותו לשדרג לקשר את ההצעה.

טיפ לדן איינבינדר: קשר בית״ר ירושלים מכיר מצוין את עידן ורד, קובי מויאל, אופיר קריאף, חן עזריאל ושי חדד. כולם שיחקו איתו בקדנציה הקודמת שלו בבית״ר ירושלים. כולם עזבו את המועדון בגלל חילוקי דעות כספיים והעדיפו חוזים גבוהים יותר מאלה שהוצעו להם בבית״ר. אף אחד מאלה שהוזכרו כאן לא הצליח במועדון אחר כפי שהצליח בבית״ר. ורד עבר למכבי חיפה והתרסק, עשה סיבוב קצר באירופה, נכשל וחזר לבית וגן; מויאל עזב למולדובה, חתם במכבי חיפה התרסק וחזר לבית וגן ; קריאף עזב למכבי חיפה, התרסק ועבר לעירוני קרית שמונה ועזריאל וחדד נעלמו לגמרי.

אלונה ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש
אלונה ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל ב"ש

איינבינדר העדיף את הכסף הגדול של קרית שמונה ומכבי תל אביב אבל לא הצליח לממש את הפוטנציאל שלו ולא הגיע לנבחרת ישראל. החזרה לבית״ר ירושלים הפכה אותו לשחקן הרכב בנבחרת ישראל.

בירושלים הוא קפטן, שחקן מוביל ומקומו בהרכב מובטח. מירושלים הוא יכול להמשיך להתקדם, לשמור על מקומו בנבחרת הלאומית ולעשות את המעבר לאירופה. בהפועל באר שבע הוא יכול להתקדם. אבל הוא יכול גם להתייבש על הספסל, לסבול מהרוטציה הגדולה שיש בסגל, הוא כבר מכיר את זה, הוא עבר את זה במכבי תל אביב. במכבי חיפה הוא יכול לשחק אותה אצל גיא לוזון אבל הוא יכול גם להתרסק כמו כולם בשנים האחרונות. אם הכסף הוא המרכיב העיקרי, אז כדאי לו לעלות מהר על הרכבת לבאר שבע או חיפה. גם עומר אצילי עזב לטובת הכסף הגדול בגרנדה אבל איבד את מקומו בנבחרת ישראל ואת חדוות המשחק. אופיר דוידזאדה מפזר בכל מקום הצהרות שהוא רוצה לחזור לשחק בארץ. גם הוא הלך לכסף הגדול בבלגיה וצופה בקבוצתו לפעמים מהספסל ולפעמים מהיציע. שחקנים גדולים לשעבר, נטולי אינטרסים של סוכנים, המליצו לאצילי לשחק עוד עונה בבית״ר ואז לעזוב לאירופה. אותם שחקנים ממליצים לאייבנדר הצעה דומה. הבעיה שהרכבת כבר עזבה את התחנה בירושלים. גם כאן לסוכנים יש חלק גדול בהחלטה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20