ח"כ איימן עודה, התייחס היום (ד') לטבח הכימי שהתרחש אתמול בסוריה ואמר מעל בימת הכנסת: "לבי דואב על הילדים הנרצחים בסוריה כמו שהוא נכלם למראות הילדים הנרצחים גם בתימן גם בעזה, צריכה להיות עמדה ערכית נגד פגיעה באזרחים, כל האזרחים ובעיקר ילדים, לא חשוב מה הצבע מה הדת ומה הלאום, ילד זה ילד בכל מקום".

מתוך "לפני כולם". ימים א'-ה' ב-19:15

מוקדם יותר השבוע דווח בעיתון "הארץ" כי עודה, נפגש השבוע בפריז עם המנהיג הדרוזי- לבנוני ווליד ג'ונבלאט, אשר נחשב  לאחד המנהיגים הבולטים בזירה הפוליטית הלבנונית ולמנהיג של העדה הדרוזית בלבנון. ג'ונבלאט נמנה עם המחנה שמביע תמיכה בלתי מסויגת במאבק הפלסטיני, עוד מתקופת הנוכחות הפלסטינית בלבנון. ג'ונבלאט התבטא בעבר נגד המשטר הסורי וקרא להדחתו של אסד.

בדצמבר האחרון פירסם מזכ"ל המפלגה הקומוניסטית, המהווה חלק מחד"ש ומהרשימה המשותפת, הודעה רשמית שצידדה בהשתלטות צבא אסד על העיר חלב: "נקודת מפנה בהדיפת טרור הכפירה וביטוי לכישלון ארה"ב". עודה אמר אז בתגובה כי "ראשיתה של הטרגדיה של סוריה היא במשטר הרודני ששלט בה עשרות שנים, משטר שההתנגדות לו הולידה מאבק עממי למען דמוקרטיה, מאבק שכל אדם בעל מצפון ומוסר צריך היה לתמוך בו".

אתמול (ג')  הפציצו מטוסים של צבא סוריה את העיירה ח'אן שייחון שבפרברי אידליב בצפון-מערב המדינה , אזור הנמצא בשליטת המורדים, ולפי הדיווחים – נעשה בהפגזה שימוש בגז סארין. המשטר הסורי הכחיש את ההאשמות על תקיפות כימיות. בהפגזה נהרגו כמאה בני-אדם ונפצעו 400. מספר שעות לאחרמ כן, דווח כי בית חולים שמטפל בפצועים הופצץ. באל-ג'זירה דווח כי בית-החולים נהרס כתוצאה מתקיפות שבחלקן גם כן נעשה שימוש בגז רעיל.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20