בשבוע שעבר הגיעה יו"ר מרצ זהבה גלאון לכנס השקה של הספר "מכתבים לשופטים ובעלי שררה אחרים", ושיבחה את המחבר גדעון ספירו: "ההיכרות ביננו העמיקה והתחזקה כשגדעון החליט שהוא תומך בי לרשימת מרצ לכנסת… אנחנו אוהבים אותך, אני אוהבת אותך. אתה השראה בשבילנו".

ספירו הוא פעיל שמאל קיצוני ששליחת מכתבי שטנה ל"בעלי שררה אחרים" היא אחד התחביבים שלו. מכתב ששלח בשבוע שעבר מוען לחברת הכנסת נאווה בוקר, אותה תקף בעקבות חוק הדגל אותו היא מקדמת.

"ביחסך אל הדגל את משולה למה שקרוי ביהדות עבודה זרה. דינה של עבודה זרה ביהדות – מוות בסקילה", כך כתב ספירו לחברת הכנסת בוקר.

"הסירי דאגה מליבך", ממשיך ספירו, "איני הולך לסקול אותך. בתחום זה את צועדת במסלול של אדולף אייכמן. הצעת החוק שלך הוא פשע שולחן כתיבה. את וחברייך תתנו את הדין בבוא היום", חתם ספירו.

למכתב צירף דגל ישראל עם מגן דוד משולב בצלב קרס לצד תמונה של ח"כ בוקר עם שפם שמזכיר את חזותו של היטלר.

נוסח המכתב ששלח ספירו לבוקר

זוהי הפעם השנייה בה ספירו תוקף את בוקר. במרץ האחרון פנתה חברת הכנסת למשטרה, לאחר שספירו – שהביע תמיכה בפגיעה במתנחלים – שלח לה מכתבי נאצה ודגל עם צלב קרס לאחר שהצעת חוק הדגל שלה עברה בקריאה טרומית.

חברת הכנסת נאוה בוקר מסרה בתגובה: "אני מתחילה לתהות מה בדיוק ציוני במפלגת 'מרצ'. מה יש לזהבה גלאון לחפש בכנס של מי שמתיר את דמם של המתנחלים ומאיים עליי באופן תדיר? האם לא נותרה טיפת הגינות בזהבה גלאון? כל האמצעים כשרים כדי לקדם את המטרה? הרי ברור לכולנו שאם היה מדובר באיש ימין שנפגש עם פעיל קיצוני, זהבה הייתה משתגעת ומשתלחת בו כהרגלה בדף הפייסבוק שלה".

"כנראה שמה שלאחרים אסור, לזהבה מותר. היא חצתה כל קו אדום אפשרי ואני מציעה לה לעשות חשבון נפש. אם אלו החברים שלה, מוטב שתצטרף אליהם בפעילות ההסתה נגד ישראל, במקום להתחפש למפלגה ציונית. באשר לגדעון ספירו, אני תמהה על התנהלות המשטרה: מה עוד צריך לקרות כדי שחולה הנפש הזה ייכלא מאחורי סורג ובריח? האם מחכים שם שיקרה אסון? שוב, קשה להשתחרר מהתחושה שאם היה מדובר בפעיל ימין קיצוני, ההתנהלות הייתה אחרת. אני מצפה לשמוע תשובה רצינית מהמשטרה, שעד כה לא עשתה דבר".

מזהבה גלאון לא נמסרה תגובה עד לפרסום הכתבה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20