לבקשת מפלגת 'העבודה', הרמטכ"ל היוצא, גדי איזנקוט, שיגר הערב (מוצ"ש) מכתב לאלוף (במיל') טל רוסו, לאור הדיון סביב שירותו של רוסו בצה"ל כמפקד מפקדת העומק במילואים בתאריכים פברואר 2015 – מאי 2017, מה שהביא את יו"ר ועדת הבחירות לבחון את כשרותו להתמודד בבחירות לכנסת מטעם 'העבודה', שכן לכאורה לא עבר די זמן לתקופת הצינון בה הוא חייב על פי חוק כדי להתמודד.

במכתבו, מתאר איזנקוט את השתלשלות האירועים וכותב כי "האלוף (במיל') טל רוסו סיים את שירות הקבע שלו בצה"ל והשתחרר בחודש ינואר 2014". לדבריו, "בחודש פברואר 2015, ועל פי בקשתי כרמטכ"ל דאז, מונה רוסו לתפקיד מפקד מפקדת העומק, בשירות מילואים".

יו" 'העבודה' אבי גבאי מציג את טל רוסו. צילום: רענן כהן

 

"בהתאם לסיכום ביני ובין רוסו, הוא מילא את התפקיד במסגרת שירות מילואים בלבד, במקביל לעיסוקיו האזרחיים", כותב איזנקוט ומדגיש כי "סיכום זה היה ידוע לכל הגורמים הנוגעים בדבר בצה"ל ומומש הלכה למעשה" וכי "שירות במילואים בתנאי קבע, כשמו כן הוא – שירות במילואים".

מטעם מפלגת 'העבודה', אשר רוסו משובץ במקום השני ברשימתה, נמסר כי "האלוף (במיל') טל רוסו הוא לוחם עתיר זכויות. אנחנו בטוחים שהדברים יובהרו והוא ייצג את אזרחי ישראל בכבוד בכנסת הבאה".

המכתב ששלח איזנקוט לרוסו
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20