אחרי שנראה היה שההחלטה לקיים במגרש נייטרלי במדריד את משחק הגומלין ב'סופר קלאסיקו' בין ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס בגמר גביע הליברטדורס תשים סוף לסאגה הארוכה סביב המשחק, הנהלת ריבר פלייט מראה שהסיפור טרם גמור.

כזכור, השנה מתקיים בגמר גביע הליברטדורס, אליפות העולם לקבוצות של דרום אמריקה, משחק דרבי של שתי הקבוצות מבירת ארגנטינה בואנוס איירס, ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס. המשחק, המוכר בכינוי 'סופר קלאסיקו', נחשב טעון במיוחד וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהקבוצות נפגשות במעמד גמר הליברטדורס.

לאחר ששוחק המשחק הראשון באצטדיונה הביתי של בוקה ג'וניורס, שגם הוא נדחה ב-24 שעות בשל תנאי מזג האוויר, והסתיים בתוצאה 2-2, נדחה למועד בלתי ידוע משחק הגומלין בשל התפרעויות אלימות של האוהדים והפרות סדר.

אוהדי בוקה ג'וניורס השבוע בבואנוס איירס. צילום: רויטרס

 

בהחלטה של התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה לאחר התייעצויות רבות נקבע כי המשחק ישוחק באצטדיון 'סנטיאגו ברנבאו' במדריד, כמגרש נייטרלי.

הנהלת ריבר פלייט: "קיום המשחק במדריד מנטרל את התחרותיות"

אולם אחרי שנראה היה שהסיפור סגור ואפשר יהיה לקיים את המשחק, מגיעה התנגדות חדשה והפעם, מכיוונה של הנהלת ריבר פלייט:  "אנחנו מתנגדים בתוקף להעברת מקום המשחק", נכתב בהודעת הקבוצה.

מגרש נייטרלי. אצטדיון סנטיאגו ברנבאו במדריד. צילום: Luis García

 

בריבר פלייט לא מרוצים מהעובדה שהמשחק לא ישוחק במגרשם הביתי, זאת לאחר שהמשחק הראשון שוחק באצטדיונה הביתה של בוקה ג'וניורס: "ההחלטה הזו מנטרלת את התחרותיות, פוגעת באוהדים שרכשו כרטיסים ומבטלת את השוויוניות באירוח המשחקים", כתבו.

עוד נכתב: "יותר מ-66 אלף אוהדים חיכו בסבלנות שמונה שעות באצטדיון בציפייה לראות את המשחק וחזרו למקום למחרת. מאותם אוהדים מונעים כעת לראות את ההצגה, שלא בצדק, וזאת בשל הבחירה במקום מרוחק ובשל העלות הכרוכה בהגעה אליו", הסבירו במועדון את ההתנגדות.

"זה דבר בלתי מקובל שהסופר קלאסיקו של הכדורגל הארגנטינאי לא יכול להתקיים בארגנטינה, באותם ימים בהם מתקיימת בה ועידת ה-G20.", הוסיפו, "הכדורגל הארגנטינאי לא יכול לאפשר לקומץ אלים לפגוע במשחק".

 

אלון מליק

אלון מליק