21 שנה לאחר שגופתה נמצאה ביער רמות בירושלים, הרשיע הבוקר (ה') בית המשפט המחוזי בירושלים את דניאל נחמני ברצח הנערה נועה אייל ובעבירת ביצוע מעשה סדום בנערה, אך זוכה מעבירת אינוס מחמת הספק. ההכרעה מבוססת בעיקר על השוואת דגימת DNA של נחמני שנמצאה בין השאר על מעיל הנערה, דגימה שאספה המשטרה מיריקה של נחמני ברחוב, בתקופת המעקב אחריו.

בפברואר 1998 נמצאה גופתה של נועה אייל, נערה בת 17 ביער רמות בירושלים בתום חיפושים אחריה, לאחר שלא חזרה לביתה מבילוי לילי בעיר. אייל המתינה לאוטובוס בדרכה לביתה בשכונת רמות. נחמני עצר את רכבו סמוך לתחנה שבה המתינה והיא נכנסה לרכבו. במהלך הנסיעה סטה נחמני מהדרך ונכנס לתוך יער רמות, שם על פי כתב האישום ביצע בה מעשה סדום ולאחר מכן רצח אותה באכזריות.

למשטרה לא היה קצה חוט בפרשה שהסעירה את ירושלים ורק 16 שנים לאחר הרצח, הודיעה המשטרה כי פענחה את התיק. ב-2014 הוגש כתב אישום נגד נחמני והבוקר הפרשה הגיעה לסיומה כשהורשע נחמני בבית המשפט.

"שום הקלה וגם לא נחמה"

מבני משפחתה אייל שלא נכחו בדיון נמסר בתגובה להכרעת הדין: "לרוע שלקח את חייה של נועה אין זכות להתהלך חופשי ככל האדם. כך סגר היום את המעגל בית המשפט בירושלים. הסדר, כביכול, שב על כנו, כראוי לחברה מתוקנת. לנו, המשפחה של נועה, לא תהיה בכך שום הקלה וגם לא נחמה".

עורכי הדין של נחמני מטעם הסניגוריה הציבורית, עופר אשכנזי ומיכל רובינשטיין, אמרו כי הם ילמדו את החלטת בית המשפט, וציינו כי דניאל נחמני ממשיך לטעון כי הוא חף מפשע.

גזר הדין יינתן בעוד חודש.

אילת כהנא

אילת כהנא