אחרי שנפתח הבוקר (ד') מחדש מעבר כרם שלום למעבר 800 משאיות עמוסות סחורות בתמורה ל"שקט שהשתרר בגבול עזה" – בלוני תבערה רבים נצפו מופרחים על ידי מחבלים מרצועת עזה לעבר שטח ארצנו. שריפה פרצה לפני זמן קצר באזור קיבוץ עלומים כתוצאה מבלוני תבערה ששיגרו מחבלים ממזרח לעיר עזה ורפיח. מוקדם יותר נחתו שני בלונים בשטח חקלאי באזור אופקים, אליהם חוברו תמונות מחבלים שחוסלו.

שריפה שהוצתה ע"י מחבלים סמוך לקיבוץ עלומים. צילום: גומד

 

בלונים נוספים נצפו בשמי ישובי הדרום. בין היתר, תושבים בבאר שבע דיווחו כי הבחינו בבלונים בשמי העיר וכן בשמי קיבוץ חולית שבמועצה האזורית אשכול.

אתמול (ג') פעלו לוחמי האש בגזרת עוטף עזה לכיבוי שריפה באזור נחל עוז שהציתו מחבלים מעזה באמצעות בלון תבערה. זר בלוני תבערה נוסף נחת בתלמי אליהו שבמועצה האזורית אשכול.

בלוני התבערה שנחתו היום (ד') באופקים. צילום: חדשות 0404

 

למרות זאת, החליט שר הביטחון לפתוח הבוקר, כאמור, את מעבר כרם שלום לפעילות מלאה ולמעבר של 800 משאיות אל תוככי הרצועה. גם מרחב הדיג ברצועת עזה הורחב לתשעה מיילים ימיים. בין המשאיות שנכנסות היום לרצועה נכללות משאיות עמוסות מלט, אגריגטים לבנייה, ברזל, מזון, ציוד רפואי, תרופות ועוד. אף אחד מהתיאומים שהוגשו לכניסה לא סורב. את הדרך אל מחוץ לרצועה עושות משאיות עמוסות בלוני גז, פריטי הלבשה ודולבים.

המשאיות במעבר כרם שלום הבוקר (ד'). צילום: פלאש 90

ראש מועצת שער הנגב: "ההקלות לרצועה – צעד חיובי"

למרות שהיישובים בשטח המועצה שבראשה הוא עומד, אמר הבוקר אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, בתגובה לפתיחת מעבר כרם שלום כי "ההקלות הכלכליות לרצועת עזה הן צעד חיובי". לדבריו, למדינת ישראל יש עניין אנושי ואינטרס ביטחוני בשיפור המציאות האזרחית בעזה".

שוסטר הוסיף כי "לצד מניעת התקפות ישירות על מדינת ישראל ופגיעה בנכסי הטרור, על הממשלה לחזק את הערוץ המדיני-אסטרטגי שבאיחור של ארבע שנים נמצא כעת במסלול נכון. ערוץ זה הוא גם הסיכוי לשקט מתמשך בישראל וגם הסיכוי היחידי להחזרת הישראלים הנמצאים בעזה. וכן, לגבש מיד תכנית מקיפה לחיזוק ישובי הנגב המערבי, ששוב עומדים בפני נטל בטחוני כבד".

משאיות "מעדנות" במעבר כרם שלום היום (ד'). צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20