מתמודד מפתיע בדרך לכנסת: ביום שישי הקרוב מפלגת חד"ש תבחר את יושב הראש הבא ואת חברי הרשימה ביניהם גם אחד שלא ירד מהכותרות בבחירות לרשויות המקומיות.

על משבצת המקום השלישי מתמודד – תחזיקו חזק – הוא רג'א זעאתרה, אותו אחד שעורר סערה כשנבחר לסגן ראש עיריית חיפה. בסוף הוא ויתר על תפקידו ומכהן כחבר ועדת הביטחון בעירייה. במקומו מונתה כסגנית שהירה שלבי.

זעאתרה מתמודד במשבצת המקום השלישי שהייתה שמורה עד כה לנציג יהודי (דב חנין). מתמודדים נוספים במשבצת זאת: עופר כסיף, נועה לוי, עבדאללה אבו מערוף.

סערת זעארתה התעוררה לאחר שהתברר כי הוא התבטא בשלל אמירות אנטי-ישראליות בוטות בעבר, ביניהן השוואה בין הציונות וארגון 'דעאש', מתן לגיטימציה לחיזבאללה וחמאס והתנגדות להופיע בטקסי יום הזיכרון הממלכתיים. בין יתר התבטאויותיו האלימות הסית זעתרה גם נגד חיילים נוצרים.

כפי שפירסמנו בשבוע שעבר – ג'עפר פרח מתמודד על ראשות המפלגה מול איימן עודה היו"ר המכהן וד"ר שוקרי עואודה. פרח מצפה לקבל את אחד משלושת המקומות הראשונים.

ג'עפר פרח. צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב של שתיל

 

כזכור, במהלך 2018 השתתף פרח בהפגנה במושבה הגרמנית בחיפה ורגלו נשברה לאחר עימות עם שוטר. פרח טען שהשוטר היכה אותו לאחר שנעצר וללא סיבה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20