אלכס פלג, מומחה למז"פ שנשכר ע"י משפחת ראדה כדי לחקור את הרצח, חושף בראיון לריקלין&סגל את ממצאיו וטוען כי "יש לפתוח את המשפט מחדש". לדבריו, מלבד הודאתו של רומן זדורוב שהורשע ברצח, למעשה "אין בדל ראיה שקושרת אותו לזירת הרצח".

בתוך כך, אחרי הפרסום לפיו נתגלתה שערה התואמת למטען הגנטי של בן זוגהּ של א"ק, אשר טענה בפני מספר אנשים כי רצחה את תאיר ראדה ז"ל, התכנסה הפרקליטות לישיבה שעסקה בהערכת הממצאים הראשוניים של הבדיקה המיטוכונדריאלית כפי שנמסרו על ידי המכון לרפואה משפטית בעל פה לפני מספר ימים וכן בתוצאות הבדיקה הנוספת שנערכה ביוזמת המכון ביום שישי האחרון עם מומחה ישראלי מוביל בתחום, אשר השווה את הממצאים למאגר ישראלי.

תאיר ראדה ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

הישיבה נערכה בהשתתפות כלל גורמי המקצוע הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, ובהם שני משנים לפרקליט המדינה, מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה וכן נציגי משטרת ישראל, בראשם ראש אח"מ ונציגי האגף לחקירות ומודיעין מחטיבת הזיהוי הפלילי וחטיבת החקירות במשטרת ישראל.

בישיבה נבחנה השאלה מהי משמעות ממצאים ראשוניים אלה לעת הזו. בתום הדיון, סוכם כי יש להמתין לקבלת חוות הדעת המלאה והכתובה של המכון, על מנת שניתן יהיה לבצע בחינה מעמיקה של הממצאים המלאים, להבין את משמעותם הראייתית ולהחליט על פעולות נוספות ככל שיהיה בכך צורך.

ריקלין & סג"ל

ריקלין & סג"ל