כן או לא? צילום: פלאש 90

הראש של ראש הממשלה: בנימין נתניהו

"תראו את הסקרים, רבותיי. וגם גבירותיי, בכל זאת חגגנו השבוע את יום האישה. העם רוצה ליכוד. המשטרה חוקרת, מגייסת עדי מדינה בסיטונאות ומדליפה עליי פרטים מביכים, אבל הציבור נוהר אחריי כל הדרך אל ניצחון סוחף נוסף בקלפיות. הרי אין אלטרנטיבה של ממש. כולם מבינים את זה. אתם מעדיפים במקומי את לפיד הדוגמן? או את גבאי? בעצם, שיעבור קודם את רף ה-10 מנדטים. רק אני כאן ובגלל זה לא מפחיד אותי ללכת לבחירות. זה גם המסר שהעברתי השבוע מוושינגטון לכל השותפות הקואליציוניות. נמאס לי שהחרדים כל הזמן מאיימים לפרוש, עם כחלון אני עכשיו ביחסים טובים אז בואו נדלג עליו. וליברמן? מי שמאוהב במשרד הביטחון לא ימהר לסכן את מה שיש לו, במיוחד כשבנט אורב בפינה ומפנטז על התפקיד הביטחוני הבכיר.

כולם מבינים שאני אהיה ראש הממשלה גם בכנסת ה- 21. אז אם דרעי רוצה להסתכן בהתבזות, ליצמן רוצה לבדוק אם אני אעדיף להקים ממשלה ללא חרדים (כבר עשיתי את זה בעבר) וליברמן רוצה שוב לקושש קולות – בבקשה, בואו לקלפי. אני אבחר שוב ובגדול, זה יעביר מסר מאוד ברור ליועמ"ש ואולי גם לחוקרי המשטרה. מבטיח לשרת אתכם היטב גם כשהחקירות נגדי יהיו בעיצומן. הרי אמרתי לכם מהרגע הראשון: אין כלום, לא היה כלום ולא יהיה כלום".

צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

עם הפנים לעתיד: יאיר לפיד

"אויש, איך בא לי בחירות עכשיו. מתאים לי אש. מי יודע, עם עוד קצת עזרה מהמשטרה אולי יש סיכוי שאני אהיה המועמד שינצח את ביבי. נכון, עבר עליי חודש לא פשוט, הסתבכתי בכמה אמירות אומללות, וגם יעקב פרי הזה הביך אותי, אבל בסקרים מצבי מצוין, יש לי מטה בחירות מוביל ואלפי פעילי שטח שרעבים להצליח. אני אומר לכם, עם קצת מאמץ – אני משחזר את ההצלחה של בגין ב – 77. מדמיינים את יונית ואמנון יושבים באולפן, מחויכים מאוזן לאוזן ומכריזים מהפך? נשבע לכם שזה מרגש אותי לדמיין את הרגע הזה. ללכת על בחירות בגלל החרדים וחוק הגיוס זה החלום הרטוב שלי. אז ליצמן, תעשה טובה – אל תרד מהעץ. בשבילי, טוב?".

יאיר לפיד. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

מכבי חיפה של הפוליטיקה: אבי גבאי

"לא, לא, אני מתחנן. רק לא בחירות. השתגעתם? לא ראיתם את הסקרים האחרונים? אני המכבי חיפה של מערכת הבחירות, אם תהיה כזאת: יש תקציב, יש תשתית מצוינת, יש קהל ואין תוצאות. אני צריך עוד קצת זמן. בקרוב אני אירה חיצים לא רק לעבר נתניהו. זה לא מספיק עוזר לי בדעת הקהל. אני צריך את הקולות של המחנה הציוני שברחו ללפיד. אתם קולטים? הפלקט הזה, עם ענייני המילצ'ן וההון-שלטון, מכפיל אותי ויותר במנדטים? הגיע הזמן להזכיר לכולם מי זה לפיד, ואם נתניהו מתעלם ממנו אני מבטיח לכם שאני לא. אין כאן מחנות, אם אני לא מביא ניצחון אני מודח. שכחתם באיזו מפלגה אני חבר? אני צריך עוד קצת זמן, אולי בכל זאת נס גדול יקרה פה. בינתיים אני קורא לכולם לרדת מעצי האקליפטוס, ולשמור על יציבות הממשלה. אני אעקוב אחרי הסקרים ואעדכן אתכם מתי אפשר ליצור משבר שוב. עכשיו זה ממש לא מתאים לי."

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי. צילום: פלאש 90

"הוא גבאי": אריה דרעי

"אין לי הרבה מה להגיד, רבותיי. חוזר על דבריו של חברי, אבי גבאי. בחירות? אתם נורמליים? אתם רוצים להסתכן בהיעלמות של מפלגה חשובה כל כך כמו ש"ס? מרוב דאגה לכיסאות שלנו אנחנו כבר שוקלים איחוד עם האשכנזים, ירחם השם. אני לא יורד מהעץ, כי מעולם לא טיפסתי עליו. תנו לי עוד שנה וחצי בממשלה. עשו טובה. גבאי, חזק ואמץ."

דרעי. צילום: פלאש 90

נש קונטרול: אביגדור ליברמן

"יש לי כאב ראש גדול. לא בגלל נסראללה וגם לא בגלל אלה מעזה. שאייזנקוט ישבור את הראש אתם. החרדים מדאיגים אותי יותר. אני נהנה כאן, בקומה ה- 14 בקריה. יש פה אחלה נוף. מאבטחים. אני שומע סודות צבאיים, משהו משהו. כולם שוב מסתכלים עליי בכבוד ובהערצה, בטח כשאני מצטלם בשטח עם הקצינים הבכירים שמכרכרים סביבי ומייחלים לקידום. אני חי בתוך חלום ופתאום שוב החרדים צצים עם האיומים שלהם על פרישה ובחירות. תמיד הם הורסים לי. הדבר האחרון שבא לי זה לרדוף אחרי המצביעים שלי ולגרד את השישה מנדטים אבל מצד שני, אם אני מוותר גם הפעם לפיד עושה לי סיכול ממוקד. ותאמינו לי, אני עכשיו כבר יודע בדיוק מה זה סיכול ממוקד. ראש אמ"ן הסביר לי. זה לא נעים".

 שר הביטחון אביגדור ליברמן

בואו לא נתבלבל: נפתלי בנט

"יותר גרוע כבר לא יכול להיות. אחרי הביזיון של שמונת המנדטים אני יכול רק לטפס. אז נכון שביבי שוב ינסה לגזול ממני מצביעים והוא, יש לו שיטות…אתם לא מבינים. ולך תדע אם האח לפיד עוד יפתיע את כולנו. אני אוהב את משרד החינוך, נחמד שם אבל הלב שלי בקריה. בקיצור, אני טיפה מבולבל. קצת רוצה בחירות, קצת חושש מהן. גם האיחוד הלאומי עושים לי בעיות מבית. אז בואו נסכם שניתן לאיילת שקד למצוא פשרה ולהוציא אותנו גדולים, ואם לא – נלך לקלפיות, נעשה ונצליח"

שר החינוך נפתלי בנט. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נטו אוצר: משה כחלון

"תקשיבו, לפיד או נתניהו – לי זה לא ממש משנה. עשרה מנדטים בבחירות הבאות או שישה? בכל מקרה יצטרכו אותי. הדרך לקדנציה נוספת במשרד האוצר סלולה בפניי. אולי אני אפילו אבקש את תיק הביטחון. נראה לי מעניין שם. אז תחליטו אם לאפשר לי להעביר תקציב, ואם תרצו ללכת ראש בראש, הכל טוב. אני אשב בממשלה הבאה בתפקיד בכיר בכל מקרה. שיהיה לכולנו בהצלחה."

 צילום: הדס פרוש, פלאש 90
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20