הדאגה מראה החיצוני של הדירה או הבית הפרטי שלנו צריכה להיות בראש מעייננו. כשם שאנו מטפחים את המראה החיצוני שלנו בכל בוקר ביציאה אל העבודה והסידורים השונים, עלינו לטפח את המקום שבו אנו גרים. כך שבסופו של עוד יום עבודה מתיש, נדע כי אנו חוזרים אל הארמון הפרטי שלנו. כי כולנו יודעים שאין מקום טוב יותר מהבית כדי לנוח ואף לבלות. על מנת להגשים את החלומות העיצוביים הנסתרים ביותר שלנו, יש צורך לפנות לאנשי מקצוע מנוסים ומוכרים.

אתם בחורים את האדריכל שלכם

כאשר מדובר באסתטיקה ובתכנון נכון של בית, האדריכל הוא האדם הנכון לפנות אליו. אדריכלים במרכז פועלים רבות כדי להעניק לבית הלקוח שלהם מראה איכותי ויוקרתי. חשוב לבחור את האדריכל הנכון עבור המטרה העיצובית שלכם. משום כך, הדבר הראשון שיש לעשות הוא לבחון את השטח: לבקר באתרי אינטרנט, להתרשם מתיקי עבודות של אדריכלים ולהחליט איזה סגנון הוא המתאים לכם ביותר. כמו כן, כדאי לקבוע פגישת ייעוץ עם האדריכל המקצועי כדי לסגור פינות ולקבוע את דרך העבודה.

מתכננים בשבילכם את הבית

לפני שמתחילים את שלב הבנייה של הבית, מבצעים תכנון בית. תכנון מדוקדק וקפדני זה מיועד למנוע טעויות בהמשך הדרך. במהלך התכנון מביאים בחשבון פרמטרים שונים. אלה כמה מהם:

  • מהו כיוון האוויר – כאשר בונים בית במקום מסוים, מתחשבים בארבעת כיווני האוויר ובזווית שבה בנוי הבית. כיוון צפון, למשל, נחשב לקריר ולמאוורר מבין כל הארבעה, והוא מועדף על אנשים הסובלים מהחום, בעוד הדרום הוא הצד החמים ומועדף על אנשים הסובלים דווקא מהקור.
  • התשתיות – יש ליצור תשתיות מורכבות כדוגמת ביוב, חשמל, מים וגז.
  • מקבלים את כל האישורים – בסיום התכנון, יש להגיש את התכנית למהנדסים, קבלנים ולעתים אף גורמים נוספים לצורך אישורים. לאחר השלב הזה ניתן לגשת לעבודה.
  • הבנייה עצמה – יוצאים לדרך. בסיום תכנון הבית ממנים קבלן לפיקוח על הבנייה.

מעצבים את הבית הפרטי

אחד היתרונות הבולטים בבית פרטי הוא היותו שייך רק לכם (בהנחה שאתם לא שוכרים אותו), ולכן כאשר מדובר בעיצוב הבית השמים הם הגבול. אם רציתם להרחיב את חדר השינה שלכם, להוסיף מרפסת או לארגן מחדש את הסלון, כדאי להתחיל לחשוב עם מי מבין המקצוענים הייתם רוצים לעבוד. המיוחד בתחום כמו עיצוב בתים פרטיים הוא הוספת הביתיות והחמימות שלו. בניגוד לחללים אחרים כמו חנויות בגדים או צעצועים, עיצוב בית פרטי צריך לשדר שמדובר במקום החמים והנעים שלכם. משום כך, חשוב להתעקש על הסגנון העיצובי המתאים לכם.

קטנה אבל משמעותית

עיצוב דירות קטנות הופך לנפוץ יותר ויותר. לכאורה, ניתן לחשוב שאפשרויות העיצוב של הדירות האלה מוגבלות, בניגוד לעיצוב דירות גדולות, אבל דווקא משום שמדובר בדירה קטנה אפשר לעשות פלאים. כך למשל, אם יש לכם סלון ומרפסת, ניתן ליצור חלל רחב יותר באמצעות מיזוג המרפסת עם הסלון. נוסף על כך, גם התאורה חשובה בדירה הקטנה. התאורה הנכונה יכולה ליצור תחושה של מרחב.

מעוניינים לשנות את העיצוב? הצוות בדרך אליכם

זוהר לבנון הוא משרד אדריכלות ועיצוב אשר נועד לתת מענה לאנשים המחפשים דרך לשדרג את מראה הבית שלהם. באמצעות פגישות ייעוץ מקצועיות, לומד הצוות על דרישותיו של הלקוח וניגש לעבודה. בראש המשרד עומד זוהר לבנון שיש לו תעודת הנדסאי אדריכלות, והוא רשום כחוק בפנקס ההנדסאים והאדריכלים. לזוהר לבנון עצמו ניסיון רב שנים בתחומים כמו שיפוץ משרדים, עיצוב דירות או תכנון תאורה עבור מפעלים ומרכזים תעשייתיים שונים.

הכתבה הופקה ונכתבה בעזרת חברת אוצר מילים המספקת כתיבת מאמרים עבור עסקים, ארגונים וחברות.

 

מרב לרנר

מרב לרנר