הפגנות נגד השלטון האיראני בברלין. צילום: רויטרס

 

האיראנים בהלם – כך מספר אזרח איראני שהתראיין הבוקר לגל"צ. האזרח בנימין, יהודי תושב טהרן, סיפר כי נאום נתניהו שחשף את השקרים של איראן שממשיכה בתכנית הגרעין שלה, הימם את העם וההנהגה של משמרות המהפכה. "העם באיראן ראה את הנאום של נתניהו והוא ממש בהלם באיזה צורה הישראלים הביאו את המסמכים לישראל. גם השלטון בהלם".

בנימין נשאל על הלך הרוח ברחוב האיראני לאחר חשיפות המוסד הישראלי, ואמר: "לאנשים יש זיכרון קצר, במלחמת המפרץ סדאם חוסיין אמר שאמריקה לא תעשה כלום ולבסוף הפסיד. האיראנים יודעים שהכל שקרים ולא מאמינים לשלטון אלא מאמינים יותר לנתניהו. האזרחים מדברים ביניהם על הנושא הזה. הרבה עדיין בהלם. זה מקום לא ידוע ועכשיו הרבה שואלים איפה זה ואיך זה יכול להיות. זה מוכיח איך השלטון האיראני עובד על האנשים כבר 40 שנה".

לשאלה האם הוא רוצה לעלות לישראל השיב: "זה החלום שלי לעלות לארץ ישראל וזו תהיה גאווה להגיע לירושלים. יש הרבה איראנים שרוצים להגיע לבקר בישראל ורואים בה ארץ קדושה".

ראש הממשלה נתניהו חושף את סודות הגרעין האיראני. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו חשף: כך איראן משקרת לעולם

כזכור, ביום שני האחרון נשא ראש הממשלה בנימין נתניהו נאום דרמטי בו חשף הפרות איראניות של הסכם הגרעין: "מדובר בהישג מודיעיני מן הגדולים שידעה מדינת ישראל. איראן שיקרה בגדול. היא האיצה את מאמציה להסתיר את תיקי הגרעין במקומות סודיים בטהרן. לפני מספר שבועות בהישג מודיעיני ענק, ישראל השיגה חצי טון מהחומרים בתוך הכספות. 55 אלף דפים, עוד 55 אלף קבצים ויותר מאלף דיסקים".

"אנחנו יודעים מזה שנים שלאיראן יש תכנית נשק סודית לעצב ולייצר חמישה ראשי נפץ, כל אחד מהם עם עשרה טון של חומר נפץ. זוהי המטרה הספציפית של הפרוייקט. איראן מייצרת טילים שיכולים להגיע לריאד, לתל אביב ולמוסקבה, והם עובדים גם על טווחים ארוכים הרבה יותר. התיקים האלה מוכיחים שאיראן משקרת כשהיא אומרת שאין לה שום תכנית נשק גרעיני".

"מה שהראיתי לכם הוא רק שבריר מהחומרים שבידינו. איראן גם אחרי העסקה המשיכה לשמר ולהרחיב את הנשק הגרעיני ברשותה לשימוש עתידי, שיקרה ב-2015 כשלא התוודתה. כל ההסכם האיראני מבוסס על שקרים, והיא ממשיכה לשקר. בשבוע שעבר אמר זריף שהם לא רצו לייצר פצצה. הסכם הגרעין רע והוא מעולם לא היה צריך להיחתם. בעוד כמה ימים יחליט טראמפ מה לעשות איתו – ואני בטוח שהוא יעשה את הדבר הנכון לישראל, לארה"ב ולשלום העולם".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם