חיל האוויר יירט שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר שטח הארץ, זאת לאחר שנשמעה אזעקת צבע אדום במספר רב של מוקדים, בהם העיר שדרות, ובמועצות האזוריות שער הנגב, שדות הנגב וחוף אשקלון. תושבים בדרום דיווחו על הדי פיצוצים.

המועצה האזורית אשכול דיווחה כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח, וכי לא נגרם נזק. דובר מד"א, זכי הלר: "חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי לגבר כבן 30 שנחבל ברגלו במהלך ריצה למרחב המוגן ול- 2 נפגעי חרדה".

יירוט שדרות אוראיאל כהנא

עיריית שדרות הפיצה הודעה לתושביה ובה נכתב כי "לפני זמן קצר נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר בעקבות שיגור רקטות מרצועת עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטות בהצלחה. כתוצאה מהאירוע, 3 בני אדם לקו בחרדה ואדם נוסף נפצע קל בעת שרץ למרחב המוגן. אנו שבים וקוראים לכם להיות ערניים ולהישמע להנחיות פיקוד העורף".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי: "אני מצפה מראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל להכות בארגוני הטרור ללא רחם. לא נסבול את המשך הירי לעבר העיר שדרות. טפטוף זו לא תכנית עבודה".

שגרה של "צבע אדום"

אמש תקף צה"ל, באמצעות ירי טנק וחיל האוויר, עמדות השייכות לארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר שטח ישראל קודם לכן" והוסיף כי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה".

בתקשורת הערבית דיווחו על מטוסי חיל האוויר בשמי צפון רצועת עזה המפציצים בבית לאהיא ובאתר נוסף של ההתנגדות הפלסטינית. כמו כן, ישנם דיווחים ערביים על כך שחמאס מפנה את מפקדת מטה הביטחון שלו.

כוחותינו פעלו לאחר שחיל האוויר יירט שיגור אחד שנורה מרצועת עזה לעבר שטח הארץ, ככל הנראה מתוך שישה.

מאז יום שישי האחרון משוגרים מדי ערב טילים לעבר ישראל, כאשר כוחותינו אינם מותירים את הזירה שקטה ותוקפים עמדות חמאס ברצועה. בחמאס צופים הערב תגובה ישראלית קשה לשיגור.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון