חבר הכנסת ינון אזולאי (ש"ס) השווה היום בראיון לרדיו קול חי בין האנטישמיות באירופה להתנהלות אנשי מפלגת 'כחול לבן'.

"מפלגת השמד 'לפיד גנץ', רוצים לקעקע את היהדות ואת מסורת ישראל – אם גנץ עשה טעות פוליטית בחיבור עם לפיד, זה אומר שלפיד ישלוט עליו ומשתמש בו וזו הסכנה הגדולה", אמר אזולאי. "אנחנו לא שוכחים את גזירותיו של לפיד שבקדנציה הזאת עמלנו לבטל את אותן גזירות. לפיד של אז זה לפיד של היום. נתניהו תמיד היה קרוב למסורת ישראל וגם הוא מבין שהוא צריך את ש"ס לצידו ומי שחשובה לו היהדות והערכים נותן את קולו לתנועת ש"ס שתומכת בבנימין נתניהו לראשות הממשלה".

גנץ ולפיד בהצהרה של 'כחול-לבן' בגני התערוכה בת"א. צילום: נועם רבקין פנטהון, פלאש 90

 

"האנטישמיות אומנם בחו"ל מרימה ראש אולם אצלנו בתוך מדינת ישראל היא חיה ובועטת – עומדים עלינו מתוכנו מפלגת 'כחול לבן' לקעקע כל דבר שיש בו קדושה ויהדות – השר הרב אריה דרעי לקח על עצמו לחבק את הקהילה הצרפתית ולסייע להם להשתלב במדינת ישראל מבלי שישלמו מחיר יקר על חינוך ילדיהם. בכל מקום שיש עליה ויש קהילות שעולות ארצה תנועת ש"ס תהיה שם לסייע לאותן קהילות", הוסיף.

בהמשך תקף גם את השותפים האפשריים לקואליציה – ליברמן ובנט. : "השבת תובעת את עלבונה מאביגדור ליברמן שמעודד חילולי שבת ופגיעה בקודשי ישראל. אני מאחל לו שלא יעבור את אחוז החסימה וניפטר מנוכחותו במערכת הפוליטית", אמר על יו"ר 'ישראל ביתנו'.

על דברי יו"ר 'הימין החדש' נגד הרבנות השיב אזולאי: "אני אשמח להכיר לבנט את רבני 'בנועם' שעובדים יחד עם הרבנות הראשית ומסבירים פנים לכולם – המשרד לשירותי דת קיבל ציון 95 בשביעות רצון שנתיים ברציפות. רבני צוהר בכלל לא משתווים לזה".

אזולאי התייחס גם לסכנה שש"ס לא תעבור את אחוז החסימה. "אמש הייתי בכינוס של רבני קהילות ומדרשיות שמקרבים את הציבור המסורתי והם אומרים שיש היענות גדולה יותר לטובת תנועת ש"ס משום שחשוב לציבור מסורת ישראל והן מבינים שרק תנועת ש"ס תילחם למען זה – כמי שחורש את השטח יום יום אני נפגש עם קהילות שלמות שבעבר לא הצביעו לש"ס וכעת הם אומרים בקול ברור אנחנו עם תנועת ש"ס. ביום הבחירות ש"ס תנפץ את התחזיות שח הסוקרים ותפתיע לטובה".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20