היום השמיני למבצע 'מגן צפוני': דובר צה"ל מוסר כי לוחמי צה"ל איתרו מנהרת טרור התקפית נוספת, שלישית במספר, שחפר ארגון הטרור 'חיזבאללה' וחצתה משטח לבנון לשטח ישראל. "תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום", נמסר מצה"ל.

פעולות צה"ל לאיתור מנהרת הטרור היום. צילום: דובר צה"ל

 

"התוואי, כמו יתר התוואים, מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו. צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה", מבהירים בצה"ל. "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל".

כוחות צה"ל ממשיכים לפעול על פי התוכנית הסדורה שאושרה להמשך איתור וחשיפת מנהרות טרור.

פעולות צה"ל לאיתור מנהרת הטרור היום. צילום: דובר צה"ל

 

מוקדם יותר היום (ג') פרסם חיזבאללה תיעוד מפעולות לוחמי צה"ל לחשיפת המנהרות על גבול לבנון, מטרים ספורים מהם, בהם נראה בפעולה הרובוט הצה"לי.

 

הבוקר הגיע ראש אמ"ן, האלוף תמיר היימן, להציג סקירה ביטחונית בפני וועדת חוץ וביטחון בכנסת. בפתח הישיבה אמר האלוף היימן כי המציאות בצפון נמצאת על סף נפיצות. "בשלב זה הסבירות למלחמה בדרום או בצפון נמוכה", אמר ראש אמ"ן. "עם זאת, פוטנציאל הנפיצות בגבול הצפון גבוה", הוסיף.

ראש אמ"ן הדגיש כי חיזבאללה מחזיק ביכולת אש סטטיסטית מזה שנים אך אין ברשותו יכולת תעשייתית להסבה וייצור של אמצעי לחימה מדויקים.

היימן בכנסת. צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

 

אחר הצהרים יקיים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו דיון הערכת מצב עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט ואלוף הפיקוד יואל סטריק.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון