מועצת התכנון העליונה (מת"ע) של המנהל האזרחי שחררה היום כ-450 אישורים לבניית יחידות דיור ברחבי גוש עציון. היחידות שאושרו הן: 170 יחידות בנווה דניאל, 84 בכפר אלדד ועוד 38 יחידות נוספות בכפר עציון בנוסף ל-150 שאושרו במת"ע בפעם קודמת. אולם זה לא הסוף. במועצת גוש עציון ממשיכים במקביל לעבוד על תכנון של כ-17,000 יחידות דיור בו זמנית ברחבי גוש עציון, ומוסרים כי הם מקווים להצליח לקצר את הליכי האישורים האין-סופיים ולהמשיך בתנופת הבנייה.

בניה בנווה דניאל, ינואר 2017. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

 

"אנו מודים כמובן ומברכים את הממשלה על מאות היחידות שאושרו היום בגוש עציון, יחד עם כ-2,500 יחידות בשאר האזורים ביהודה ושומרון", אמר בתגובה ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן. "יחד עם זאת, אנו שבים וקוראים לממשלה להסיר כל מגבלה על בניה ביו"ש – אנחנו זקוקים להרבה הרבה יותר!
נמשיך להגיש עוד ועוד תכניות, נמשיך לבנות, נמשיך לפתח את גוש עציון ונפעל להחלת ריבונות מלאה".

בנוסף, 20 שנה מאז שאוזרח, ניתן תב"ע ליישוב נגוהות בהר חברון ואושרו 250 יחידות דיור חדשות כשכונות נוספות בשטח המועצה. ביישוב טנא עומרים אושרו 135 יחידות דיור, ביישוב כרמל אושרו 42 יחידות דיור ובמעלה חבר אושרה השלמת שכונה ל-24 יחידות דיור.

נגוהות. צילום: מועצת הר חברון

 

"היום יותר מתמיד, גם בשמאל הציוני מבינים כי ישיבתנו כאן היא חיזוק וביטחון לאזרחי ישראל ולחבל הדרומי בדיוק כמו כל מקום אחר במדינתו הנצחית של העם היהודי", אמר ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי עם אישור התב"ע ליישוב נגוהות שבתחום מועצתו.

טל מאיר

טל מאיר

כתבת ערוץ 20 לענייני התיישבות