מליאת הכנסת החליטה הערב (ב') להחמיר את הענישה על ביזוי הדגל, זאת בהתאם להצעת חוק שהגישה חברת הכנסת נאווה בוקר (ליכוד). התיקון לחוק הוצע לאחר שאמנים כמו נטלי כהן וקסברג ואריאל ברונז ביזו את הדגל במספר מיצגים.

על פי החוק הקודם, מי שיימצא מבזה את הדגל, הסמל או המנון המדינה צפוי לשנת מאסר של שנה אחת וקנס של 300 לירות. על פי ההצעה שאושרה הלילה, עונש המאסר הפוטנציאלי גדל לשלוש שנים, וקנס של 58 וחצי אלף שקלים, או שניהם יחדיו. הנוסח המקורי הציע גם לשלול מאזרח שיעבור על החוק זכויות סוציאליות בסיסיות, כגון הזכות לדמי אבטלה מהביטוח הלאומי, סבסוד טיפולים רפואיים וקבלת מלגות להשכלה גבוהה, אך נוסח זה הושמט כאשר עבר החוק בקריאה טרומית.

נבחרה במקום חזן - בוקר (קרדיט: שלומי בן דוד)
בוקר (קרדיט: שלומי בן דוד)

ח"כ נאוה בוקר (הליכוד), מהקואליציה, מגישת הצעת החוק, אמרה מוקדם יותר השנה כי: "הצעת החוק שבנדון הוגשה עם תחילתו של גל הטרור הנוכחי ובעקבות קיומן של הפגנות תמיכה המוניות הנערכות בהקשרים שונים במרכזי היישובים הערביים בישראל ובמרכזי הקמפוסים בכמה מהאוניברסיטאות המובילות בארץ".

"במהלך ההפגנות האלה שורפים המפגינים והמתפרעים את דגלי ישראל, ומיד לאחר מכן שבים לשגרת חייהם כאילו דבר לא השתנה. את פעולת שרפת דגל המדינה ניתן לפרש כפעולה המוכיחה שאותו אדם מתנגד להמשך קיומה של מדינת ישראל. הצעת החוק מבקשת להפסיק את המצב האבסורדי הזה, ולאפשר ענישה אפקטיבית ומחמירה נגד כל מי שפוגע בדגל המדינה, כפי שנאמר בספר מלכים: "הרצחת וגם ירשת". לעניין זה, ברצוני לציין כי שרפת דגל היא פעולה אגרסיבית, אשר מעבר למעשה השרפה עצמו, יש בה מרכיב של הסתה והמרדה נגד הריבון".