מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק להפסקה הדרגתית של משלוחי העגלים והטלאים מאוסטרליה ומאירופה המיודעים לפיטום ושחיטה בישראל, זאת ללא התנגדויות. הצעת החוק, שמוביל ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), זכתה לתמיכת הממשלה עוד בחודש יולי. הצעת החוק מבקשת לקבוע מכסות מוגבלות לייבוא עגלים וכבשים מאוסטרליה ומאירופה עד להפסקתו בתוך שלוש שנים.

ח"כ זוהר: "ההצעה הולמת את העקרונות של העם היהודי"

"אני מברך על ההחלטה החשובה הזו שהתקבלה היום בכנסת ישראל, משמעותה עצומה מבחינה ערכית והיא הולמת את העקרונות של העם היהודי", אמר ח"כ מיקי זוהר. "בשם המצווה להימנע מצער בעלי חיים ובשם החיות הרבות שסובלות לא מעט בשל תאוות בצע, אני מבקש להודות על אישור ההצעה ובכוונתי להמשיך לפעול בנחישות על מנת להשלים לצידה גם חקיקה ממשלתית במקביל".

לדברי ח"כ זוהר, "מהות פעולותיי נועדו למנוע סבל מיותר ממאות אלפי בעלי-חיים בשנה ואף לשם עידוד הגידול המקומי".

"מצפים מהכנסת לא להיכנע לקומץ בעלי אינטרסים"

הצעת החוק נוסחה בשיתוף פעולה עם עמותות 'אנימלס' (לשעבר אנונימוס לזכויות בעלי-חיים) ו'תנו לחיות לחיות', אשר בירכו על המהלך. "אנו מודים בראש ובראשונה לראש הממשלה, לשר גלעד ארדן, לח"כ מיקי זוהר ולח"כ דוד אמסלם על הובלת התמיכה בהצעת החוק", מסרו שתי העמותות. "86 אחוז מהישראלים תומכים בחקיקה להפסקת המשלוחים החיים ורוצים לראות סוף להתעללות הזאת. ידוע לנו כי יבואני המשלוחים מפעילים לחצים כבדים, ואנו מצפים מהממשלה ומהכנסת לא להיכנע לקומץ בעלי אינטרסים, לייצג את רצון הציבור הרחב, ולהשלים את הליך החקיקה בהקדם".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20