היום (ד'), אושרה בקריאה טרומית במליאת הכנסת הצעת חוק שיזמה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) לעידוד מעורבות סטודנטים בפעילות חברתית וקהילתית. ההצעה אושרה ברוב של 36 בעד וללא מתנגדים.

סטודנטים מתנדבים בלוד
סטודנטים מתנדבים בלוד

 

בדברי ההסבר של הצעת החוק נכתב כי, "מטרת הצעת החוק היא למסד את מעורבותם החברתית של הסטודנטים בחברה ובקהילה תוך כדי יצירת זיקה ישירה לתואר שהם לומדים בדגש על תחום התמקצעותם, כל זאת במסגרת שעות הלימוד במוסדות להשכלה הגבוהה השונים, וכתנאי להשלמת חובת התואר".

עוד נכתב כי "מטרת הצעת החוק היא להשפיע על המעורבות החברתית של כל חלקי האוכלוסייה. על ידי אימוץ תכנית שתקבע המועצה להשכלה גבוהה במוסדות להשכלה גבוהה, כך יוכלו סטודנטים מכל שכבות האוכלוסייה להתנדב במשך אלפי שעות בקהילה דבר שיתרום לעמותות רבות ולארגונים חברתיים רבים אך בעיקר לסטודנטים עצמם".

עבר בוועדת שרים: שתי נקודות אקדמיות למשרתים במילואים
ח"כ בן ארי. צילום: פלאש 90

 

יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה ח"כ מרב בן ארי, שיזמה את החוק, אמרה: "הצעת החוק מבקשת להכיר בהתנדבות בקהילה של סטודנטים כנקודות זכות. מעורבות חברתית של הסטודנטים תעשה חסד עם עמותות, עם אוכלוסיות מוחלשות, אך בעיקר עם הסטודנטים עצמם שיעברו חוויה משמעותית שתעצב אותם ותלווה אותם לחיים. כמו כן, מערכת החינוך האקדמית צריכה להציב את המעורבות החברתית כערך חשוב בחינוך האקדמי וכחלק מבניית חברה ערכית, סולידארית ואכפתית. אני מודה לשר החינוך, נפתלי בנט על התמיכה".

סטודנטית מתנדבת בלוד. צילום: מוריה קלוגהפט
סטודנטית מתנדבת בלוד. צילום: מוריה קלוגהפט