ועדת התכנון והבנייה של עיריית ירושלים אישרה היום (ה') בניית 143 יחידות דיור בגילה, שכונת מגורים השוכנת באזור הדרומי לעיר סמוך להתיישבויות היהודיות בגוש עציון.

למרות ששטחי האדמה בגילה שוחררו רק במלחמת ששת הימים ב-1967, השכונה כלולה בתוך "הקו הירוק" לפי חוקי המדינה. מנגד, ארגוני האו"ם והאיחוד האירופי מתייגים את גילה כ"התנחלות".

גילה
שכונת גילה בירושלים, אילוסטרציה.

ככל הנראה, החלטת עיריית ירושלים הושפעה מכניסתו של דונאלד טראמפ נשיא ארה"ב לתפקיד. תחת ממשל אובמה התרחשה הקפאת בניה במקום.

החלטה זו של עיריית ירושלים מצטרפת להחלטה מתחילת השבוע, לפיה, העירייה תבנה 671 יחידות דיור ברחבי העיר. בין השכונות שצפויות ליהנות מתנופת הבנייה יהיו שכונת רמות, רמת שלמה, גבעת זאב ועוד.

ניר ברקת. פלאש 90
ניר ברקת. "מקווה שתם עידן אובמה". פלאש 90

ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים, אמר בתחילת השבוע: "עברנו 8 שנים קשות של אובמה, מקווה שתם עידן, נמשיך לבנות את ירושלים לכל תושביה. על אף שבעיריית ירושלים לא הקפאנו בניה פעמים רבות לא ניתן האישור הממשלתי ולעיתים עוכבו שיווקי דירות בגלל לחצים אמריקאים. אני מקווה שתם עידן ומעתה נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים לטובת תושביה, יהודים וערבים כאחד כדי לחזק את הריבונות על ירושלים המאוחדת כבירת ישראל  ולתת פתרונות לזוגות הצעירים, זה הדבר הנכון".

כמו כן, בדצמבר האחרון הכריזו בעירייה כי בכוונתם לבנות 770 יחידות דיור ברחבי עיר הבירה. בתקשורת טוענים שתכנית הבנייה "מונעת סיכוי להסדר עתידי עם הפלסטינים". עיריית ירושלים מסרה בתגובה: "בגילה כבר אושרה בשנת 2013 תכנית למגורים. כחלק מקידום התכנית מובאת השבוע לאישור תכנית איחוד וחלוקה של חלק משטח התכנית שאושר למגורים במטרה לאפשר הקצאת חלק מהקרקע עבור כבישים, שטחי ציבור ועוד".

אלעד שור

אלעד שור