עופר עיני ואורן חסון. צילום: משה בוקר
אורן חסון. צילום: משה בוקר

 

אורן חסון, האיש הדומיננטי במנהלת הליגות לכדורגל, מי שהוביל למהפכה בתחום זכויות השידור בליגת העל ומיתג את הליגה הבכירה הרבה מעבר לרמתה המקצועית, עוזב סופית את הכדורגל הישראלי. חסון הודיע כבר לפני כשנה כי הוא רוצה לחזור לעסקים הפרטיים, והיום הדירקטוריון קיבל רשמית את התפטרותו. מחליפו ימונה עד ה-31 בינואר 2018.

חסון החל את תפקידו במנהלת ביוני 2014 כמנכ״ל אבל שימש בפועל כאיש החזק במנהלת, שהוביל לשינוי קיצוני במכרז על זכויות השידור וגרם לכל אלה שפקפקו בכדאיות המנהלת להבין שתרומתה לכדורגל הישראלי גדולה. אחרי עזיבתו של יורם באומן, שימש חסון בשנה האחרונה כיו"ר המנהלת. יש לו יחסים מצוינים עם יו"ר ההתאחדות עופר עיני ועם קודמו בתפקיד אבי לוזון ובעלי הקבוצות בליגת העל נתנו לו כבוד רב בגלל תרומתו הגדולה לקבוצות. חסון אמר היום בישיבה: "אני מודה לכל בעלי המועדונים על האמון לאורך התקופה, במהלכה הייתה לי הזכות לסייע בקידום הכדורגל הישראלי. אבקש להביע הערכה גדולה בפני ראשי הקבוצות על שיתוף הפעולה במשך שלוש שנים וחצי, ואני בטוח שהכדורגל שלנו ימשיך לצעוד קדימה".

עוד סוכם בישיבה כי לאור ריבוי ההתבטאויות, חלקן אלימות וגזעניות, של בעלי קבוצות ובעלי תפקידים שונים בכדורגל, החליט דירקטוריון המנהלת לאשר קוד אתי בנוגע לכללי ההתנהגות בין הקבוצות, המנהלת וההתאחדות לכדורגל. בקוד האתי ישנם סעיפים בנוגע לכבוד הדדי בין הקבוצות, הימנעות מאמירות גזעניות ואלימות מילולית בכל אמצעי התקשורת, כולל ברשתות החברתיות. עוד סוכם כי קבוצות לא יפנו לשחקנים תחת חוזה וכל נושא המו״מ של שחקנים שתחת חוזה ייעשה בין המועדונים ולא ישירות לשחקנים או לסוכנים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20