אם יש משהו שהאוהדים של הפועל חיפה יכולים להתגאות בו בשנים האחרונות, הוא העובדה שגם הם וגם אוהדי מכבי חיפה, היריבה השנואה עליהם, מתגעגעים לעבר. העובדה שהאוהדים הירוקים חיים על הנוסטלגיה עונה אחרי עונה, הופכת את היאוש האדום להרבה יותר נוח.

הפועל חיפה פותחת עונה
הפועל חיפה פותחת עונה

 

בהפועל חיפה מתגעגעים לימים הגדולים של עידן רובי שפירא ז״ל, ימים בהם המועדון היה בצמרת הכדורגל הישראלי וזכה באליפות ההיסטורית ב-1999. האוהדים הבינו שאליפות הם לא יראו בעידן יואב כץ, אבל הם רוצים לראות כדורגל איכותי, אטרקטיבי וקבוצה שתתקע יתד בצמרת ליגת העל. הסגל שיש לניר קלינגר הוא לא בדיוק זה שיוביל את הקבוצה לצמרת, גם לא זה יביא את הבשורה לכדורגל איכותי שיחזיר את האוהדים ליציעים. לפחות הסדרה בהמשכים בין הבלם אושרי רואש למאמנים, לשחקנים ולבעלים הסתיימה. השקט חזר לחדר ההלבשה וגם זה משהו בעידן יואב כץ.

בעלים

אחד הבעלים הוותיקים, הסימפטיים וגם המוזרים בליגת העל הוא יואב כץ, הטייקון שתמיד ידאג לשרבב משפט או פתגם באנגלית כדי להזכיר לכולם שהמנטליות שלו היא בכלל אמריקאית, למרות שהניהול שלו ישראלי מהסוג השכונתי ביותר.

יואב כץ. צילום: הפועל חיפה
יואב כץ. צילום: הפועל חיפה

 

יואב כץ מבלה בין ארצות הברית לישראל, אין לו עסקים בארץ אבל הוא אוהב את הפועל חיפה ואוהב לא פחות את התקשורת. כץ, בניגוד לסטיגמה עליו, משקיע בכל עונה מיליוני שקלים מכיסו לטובת הפועל חיפה. לרוע מזלו גם הוא לא רואה תוצאות בהתאם להשקעותיו.

מאמן

ניר קלינגר נאלץ להסכים לאמן את הפועל חיפה והשאלה הגדולה היא עד כמה המאמן הוותיק רעב להצליח כמאמן על הקווים והאם כישלון העונה יוביל אותו חזרה לעמדת המנהל המקצועי או ישלח אותו הביתה. קלינגר זכה עם הפועל חיפה בגביע הטוטו, יש לו הערכה רבה אצל יואב כץ שלחץ עליו לחזור לקווים בעיקר כדי לחסוך בשכר כפול.

רשם ניצחון. ניר קלינגר. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
ניר קלינגר. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

קלינגר מכיר היטב את המועדון, את ההתנהלות השכונתית של הבעלים ואנשיו בקבוצה, הוא יודע להסתדר עם התקשורת הנוקשה בחיפה ויש לו יחסים טובים עם האוהדים. בחדר ההלבשה הוא מוערך מאוד ומחזיק את השחקנים עם משמעת שלא הורגלו אליה בשנים האחרונות, במיוחד לאור ההתנהלות הבעייתית של שחקנים בחדר ההלבשה ובעיקר נגד המאמנים. השאלה הגדולה היא האם קלינגר יצליח להמשיך את המומנטום הטוב מסיום העונה שעברה אחרי שהחליף את דני גולן שהתפטר.

חלון העברות

הצטרפו: ארנסטס שטקוס, גבריאל תמאש, רוסלן ברסקי, רן קדוש, אלון תורג’מן, ראסמוס סויסטד וראדו גינסארי.

עזבו: פיט פלטהאוזן, אלון תורג'מן, ברונו פיניירו, ז'וליו סזאר, אדילסון בהייה, זרקו קוראץ', אושרי רואש ודור פרץ.

מתנדנדים: עודד גביש וספואן זועבי.

יעזור לקבוצה להשיג את המטרה? עדן בן בסט. צילום: מאור אלקסלסי/הפועל חיפה
יעזור לקבוצה להשיג את המטרה? עדן בן בסט. צילום: מאור אלקסלסי/הפועל חיפה

תקציב

גם אחרי שהחליט להפחית 2-3 מיליון שקלים מהתקציב ביחס לעונה שעברה, הפועל חיפה תפתח את העונה עם התקציב השישי בגודלו בליגת העל שיעמוד על 19 מיליון שקלים. למרות התקציבים הגדולים של הקבוצה ביחס לשאר הקבוצות הקטנות, הפועל חיפה לא מצליחה לתרגם את המספרים להצלחה על הדשא, וזה אחד הדברים המתסכלים את יואב כץ והאוהדים.

הקפטן חנן ממן. צילום: מאור אלקסלסי/הפועל חיפה
הקפטן חנן ממן. צילום: מאור אלקסלסי/הפועל חיפה

מטרות וציפיות

המטרה המוצהרת של הפועל חיפה תהיה שוב הגעה פלייאוף עליון. הציפיות מקבוצה בעלת התקציב השישי בליגה לסיים במקום השישי. יואב כץ דורש עונה אחרי עונה לסיים בין שש הראשונות ובכל עונה הוא רואה את קבוצתו נקלעת למאבקי תחתית.

הערכה

למרות ההשקעה, רצון הבעלים והמאמן המנוסה, הפועל חיפה תהיה שוב בפלייאוף התחתון וגם העונה יואב כץ ייאלץ להתפלל שהקבוצה שלו תישאר בליגת העל.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20