ג'ון אוגו. צילום: הפועל ב"ש

 

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל שולח מסר ברור לשחקנים כי לא יאפשר זלזול בשופטים ולמי שמבקש רחמים בגלל אופיו העצבני – שבית הדין אינו מוסד לחנינות. ג'ון אוגו, קשרה של הפועל באר שבע הורחק היום מארבעה משחקים בפועל. הדיין גיורא לנדאו התעלם מהסליחה שביקש אוגו ומהניסיון שלו לשכנע את הדיין כי יש לו פתיל קצר ואין לו שליטה על כך. הדיין לנדאו כתב בהחלטתו: "אין מחלוקת כי האירועים המצויינים בדו"ח השופט אכן התרחשו. הנאשם לא רק שלא נהג כשורה כלפי השחקן מהקבוצה היריבה (אבי ריקן) אותו דחף, אלא אף נצמד אל שופט המשחק, קילל אותו ולסיום אף סירב להירגע וירד מהמגרש רק אחרי התערבות של חבריו לקבוצה. מאידך, זו עונתו הרביעית של הנאשם בישראל והפעם הראשונה שבה הוא עומד לדין ובנוסף הביע חרטה עמוקה על מעשיו".

דו"ח השופט לירן ליאני היה חמור ולא השאיר מקום לספק אצל הדיין. גם צילומי הטלוויזיה מהמשחק בין האלופה לסגניתה לא נתן לדיין אפשרות להקל בעונשו של אוגו שאם היה יוצא מהמשחק מייד שספג את האדום, סביר להניח שהיה סופג עונש הרחקה ממשחק אחד בלבד. ההתנהגות המזלזלת של אוגו כלפי השופט ליאני היא הסיבה לעונש הכבד שספג אוגו, וזהו מסר שבית הדין שולח לשחקנים שמזלזלים בשופט.

אוגו ניסה להקטין נזקים ואמר לדיין לנדאו: "כל מי שמכיר אותי יודע שכשאני מגיע לקצה אני מאבד את זה. אני מכבד את כולם וזו לא היתה הכוונה שלי. אני לא גאה בהתנהגות שלי כי אני אמור לשמש דוגמה לילדים. בקשר לתקרית, דיברתי עם השופט, אמרתי לו שאני אוהב אותו לפני המשחק, רגע לפני התקרית ניסיתי לגעת בכדור כשדיברתי איתו ואז ריקן הגיע ודחפתי אותו. לא התכוונתי לומר לשופט את זה באופן אישי, הוא כמו אבא בשבילי. אני בחור רגיש ועובר דברים אישיים, אמא שלי חולה, אבל אני יודע שאני חייב לכבד יותר". כבר הערב יראה אוגו את משחק הגביע של קבוצתו נגד עירוני קרית שמונה במסגרת רבע גמר גביע המדינה מהיציע.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20