אני לא חובב כדורגל גדול, אני לא באמת רואה את הליגה האנגלית ואני לא יודע איפה זה לסטר. אני כן יודע דבר אחד,סוף עונה שעברה לסטר ניצלה מירידה לליגה השנייה באנגליה, מאמנה פוטר והאוהדים התכוננו לעוד עונה של מפח נפש.

קלאודיו רניירי מונה למאמנה של לסטר ,הלוזר הנצחי שהתחיל את קריירת האימון שלו לפני כ-28 שנים ב-1988 ולא זכה באליפות או בכל תואר משמעותי אחר שישאיר את חותמו בעולם הזה. אני מתאר לעצמי מה עבר לאוהדים בראש, הביאו עוד לוזר, עוד אכזבה ואולי המזל יגמר העונה ונרד ליגה.

הפרשנים והאנליסטים נתנו להם יחס של 1:5000 שתבינו כמה לא האמינו בקבוצה הסיכויים שאלביס ימצא חי יותר גבוהים מאשר שהיא תיקח אליפות.

מאמן לסטר
מאמן לסטר, קלאודיו רניירי

אבל כאן כאשר הקבוצה הזאת נגעה בקרקעית, בזמן שהמבטים של הפרשנים האנליסטים ואפילו האוהדים הופנו לקרקע, 11 נפשות אמיצות ומאמן שחווה אינספור כישלונות הביטו לשמיים.

אבל הם התחילו לנצח, ניצחון אחרי ניצחון, מדרגה אחר מדרגה, ועדיין היו כאלו שאמרו זה בלתי אפשרי.

אני נהנה מסיפורי הצלחה כאלה, אלו הסיפורים שמוכיחים לי כמה אנחנו טועים כמה אנחנו בוחרים להאמין בדרך הידוע מראש, כמה אנחנו מעדיפים גיהנום ידוע מאשר גן עדן לא נודע,למה זה?

ג׳ורג׳ וושינגטון קארבר סיפר על חייל שנשבה בידי האויב במלחמת האזרחים האמריקנית. מנהל הכלא אמר לו ״מחר ב-6:00 בבוקר אתה אמור להתייצב אל מול כיתת היורים או שב-6:00 בבוקר אתה יכול לעבור בדלת הזו", אז השבוי שואל את המנהל ״מה נמצא מעבר לדלת?״ המנהל השיב ״איש לא יודע מה נמצא שם״.

למחרת ב-6:00 התייצב השבוי מול כיתת היורים. לאחר שנורה מזכירתו של מנהל הכלא שאלה אותו ״מה נמצא מאחורי הדלת?״ הוא השיב: החירות שלו.

זה בדיוק מה שאנחנו עושים אם החיים שלנו מפחדים לבחור בהצלחה לא ידועה בגלל שהדרך לכישלון כבר מוכרת לנו.
עזבו את הכדורגל תסתכלו על עצמכם, כי כל אחד מאיתנו יכול להשאיר את החותם שלו בעולם הזה, בדיוק כמו השועלים מלסטר סיטי. רונלד רייגן אמר פעם ״אני לא מאמין בגורל שיפול עלינו למרות כל מה שנעשה , אבל אני כן מאמין בגורל שיפול עלינו אם לא נעשה דבר״.

היום ערב יום השואה ואתם בטח אומרים לעצמכם מה עניין שמיטה להר סיני. אולי מה שאכתוב עכשיו קצת ישמע לכם חריג ואפילו לא נעים אבל אנחנו בתור העם שמשחר ההיסטוריה נרדף, אנחנו בוחרים ואני מדגיש בוחרים לזכור את המסכנות שלנו את החוסר אונים את הכישלון. ביום הזה אני בוחר להרגיש גאה, גאה באלו שעברו את התופת ואמרו אנחנו לא נעבור מהעולם הזה ללא מאבק אנחנו לא נלך בשקט לחשכה, אנחנו נשרוד ונשגשג, וכאשר היום בו מלאך המוות יגיע ידפוק על דלתי , אני אביט לו בעיניים ואומר אני ניצחתי.

 

בירקנאו מרץ 2013
צילום: אהוד אמיתון

כאשר זמנך יגיע לעבור לעולם הבא אל תהיה כמו אלו שמלאים חרטות והרהורים פוחדים מהמוות ומתחננים לעוד קצת זמן בעולם הזה! תשיר את השיר שלך בגאווה ותעבור מהעולם הזה כמו גיבור שחוזר הביתה לאחר קרב.

תודה לך, לסטר סיטי, על עוד נקודת אור והשראה שנתת לנו בעולם הזה.

20 News

20 News