לאחר המתקפה הכימית של צבא אסד על בני עמו בעיר דומא, יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי במסר לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ: "כואב ומזעזע לראות את התמונות שמגיעות אלינו מסוריה. אסד, מנהיג סוריה, מפציץ את הילדים של העם שלו".

"אני קורא למנהיג ארצות הברית הנשיא טראמפ, לא לצאת מסוריה. להפך, על ארה"ב להעמיק את המעורבות שלה באזור, על מנת לעצור את הזוועות המתרחשות במדינה. לנוכחות האמריקנית יש תפקיד דרמטי בשמירת היציבות באזור ועליה להיות שותפה ופעילה באופן אקטיבי בשמירת היציבות במזרח התיכון בכלל ובסוריה בפרט. יציאה של הטובים, מאפשרת לרעים להתחזק. ויותר מזה, יציאה אמריקנית מסוריה פוגעת באינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל בסוריה".

דומא לאחר ההפצצה. צילום: תקשורת ערבית

 

כזכור, כ-150 בני אדם, רובם ילדים ונשים, נהרגו ועוד מאות נפצעו במהלך תקיפה כימית של צבא אסד בעיר דומא, זאת על פי דיווח של רשת "סקיי ניוז" בערבית. לפי הדיווחים, מאות נפצעו והם סובלים מחנק כתוצאה מהשימוש בגז המיועד להשמדה המונית. מחלקת המדינה האמריקנית הגיבה הלילה (יום א') לדיווחים ואמרה כי היא בודקת אותם. אסד מצידו מכחיש. בהודעה מוושינגטון נמסר כי אם אכן יתגלה שאסד ביצע שימוש בנשק כימי, רוסיה תישא באחריות לכך והדבר ילווה בתגובה של הקהילה הבינלאומית.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20