יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי אמר הערב (ראשון) בכנס במוזיאון תל אביב עם החוג החרדי של המפלגה:"נוצרה לנו תדמית שדת זה דבר לא טבעי לנו וזה לא נכון. נחמן שי מתפלל כל שבת בבית הכנסת, ויש הרבה שאומרים: זה לא יכול להיות".

עוד התייחס גבאי למספר סוגיות הקשורות בענייני דת ומדינה: "אנחנו לא שופטים ונותנים את המקום שלנו לכולם. אני בעד דת ונגד כפייה דתית". ח"כ עמיר פרץ שנכח גם הוא במפגש הבהיר: "אנחנו לא אנטי דתיים".

יו"ר העבודה אבי גבאי. צילום: פלאש 90
יו"ר העבודה אבי גבאי. צילום: פלאש 90

 

"אני בעד תחבורה ציבורית בשבת כי אחרת אנחנו יוצרים עוולה חברתית – מי שאין לו כסף לא יכול לנסוע בשבת", אמר יו"ר העבודה והוסיף: "רוב החרדים שאני מדבר איתם מקבלים את זה בשלום. כל רשות מקומית תקבע את הכללים שלה".

"נביא קהלים חדשים בערימות", אמר גבאי לקהל. "גם חרדים יהיו חלק מהבית הישראלי שאנחנו בונים", הדגיש.

מוקדם יותר החודש אמר גבאי במפגש עם צעירים ממפלגתו בדרום: "אנחנו יהודים, חיים במדינה יהודית, אני חושב שאחת הבעיות של חברי מפלגת העבודה זה שהיא התרחקה מזה. נתניהו אמר ב-97' לרב כדורי והטלוויזיה קלטה את זה. הוא אמר לו 'השמאל שכח מה זה להיות יהודי'. את יודעת מה השמאל עשה בתגובה לזה? שכח מה זה להיות יהודי. כאילו אומרים את זה עלינו 'אנחנו עכשיו רק ליברלים'. הכול מתחיל בתורה שלנו, בהלכות שלנו ובדברים הבסיסיים, אנחנו צריכים להיות גאים בזה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20