אחרי הסערה מגיעה ההתנצלות: העיתונאי והיוצר אבישי עברי הגיב הבוקר (ו') לסערה שעורר סרטון הליכוד TV בהופעתו בו אמר "גנץ זה שמאל – ושמאל זה מסוכן" כשברקע תמונת קברי חללי צה"ל.

בפוסט בפייסבוק כתב עברי: "עד כה נבצר ממני לכתוב כאן דבר אחד שחשוב לי יותר מלהיות צודק בויכוח הפוליטי: אני מתנצל בכנות בפני כל משפחה שכולה שנפגעה מהסרטון שעלה בליכוד טיוי".

"הכאב של השכול הוא מה שהניע אותי מלכתחילה לעסוק בתחום הזה ולהשפיע פוליטית. כל מי ששותף לכאב הזה הוא אחי, בלי קשר לדעותיו, והלוואי שמי שנפגע מהסרטון יראה בהתנצלות הזאת התנצלות אישית", הוסיף.

התשדיר שנגנז

 

"אם אצליח להציל נפש אחת – זה שווה לי הכל"

כמה ימים קודם להתנצלות הסביר עברי המותקף בהתכתבות בטוויטר בינו לבין העיתונאי חיים הר זהב מה הניע אותו למעשה. "חברים שלי שוכבים מתחת לאבנים האלה בגללכם", כתב עברי. "וחלקם נפלו שלא לצורך בגלל הפנטזיות שלכם. ואם אצליח להציל אפילו נפש אחת מליפול חלל על מזבח ההזיות שלכם זה שווה לי הכל".

כזכור, בעקבות מחאת המשפחות השכולות והרעש שעורר התשדיר הורה ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, אח שכול בעצמו, להסיר מיד את הסרטון מהרשת ולהרחיק את האחראים מקמפיין הליכוד. בעקבות כך הושעה עברי מתפקידו.

טרם צאתו למוסקבה אמר נתניהו: "אני ראיתי את הסרטון הזה והזדעזעתי מיד התקשרתי וביקשתי להסיר אותו וביקשתי גם לבדוק מי עשה את זה , איך זה קרה. ביקשתי להרחיק את מי שעשה את זה מהקמפיין. אני מבין את לב המשפחות משום שאני חלק מהן. אני 43 שנים עולה לקבר של אחי".

נתניהו על הקמפיין

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20