"לו היה נותר בידינו גרוש אחד בלבד היינו משלמים אותו למשפחות השאהידים והאסירים", הצהיר יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) בטקס הוקרה לאסירים שנערך שלשום (ב') ברמאללה. בזאת, שוב הבהיר אבו מאזן כי לא יענה לדרישה האמריקאית והישראלית להפסיק לשלם משכורותיהם מחבלים ומשפחותיהם. כך מפרסמים במכון 'ממר"י' לחקר תקשורת המזרח התיכון.

אבו מאזן מעניק את "עיטור ירושלים" למשפחת מחבל. צילום: Palestine News Network
אבו מאזן מעניק את "עיטור ירושלים" למשפחת מחבל. צילום: Palestine News Network

 

במהלך הטקס, בו העניק עיטור למשפחות האסירים השאהידים ולאסירים המשוחררים, הצהיר: "לא נפחית או נמנע את קצבאות משפחות השאהידים, האסירים והאסירים המשוחררים, כפי שיש מי שחותרים לכך".

יו"ר הרש"פ המשיך והכריז כי "מבחינתנו, השאהידים והאסירים הם כוכבים בשמי המאבק של העם הפלסטיני ויש להם קדימות בכל דבר ועניין. ב-1965, ימים אחדים לאחר פרוץ המהפכה הפלסטינית, הייתה משימתו הראשונה של השאהיד הנשיא המנוח יאסר ערפאת הקמת מוסד לטיפול במשפחות השאהידים והמוג'אהידין של פלסטין, שכן הם החלוצים ויש לטפל בהם, ואנו נטפל בהם". עבאס הביע את הוקרתו הרבה לפעילות למען האסירים וציין כי פעילות זו "סוללת את הדרך לשחרור פלסטין".

רג'וב לעבאס: "סבל האסירים מושרש בתודעתך"

גם מזכ"ל הוועדה המרכזית של הפת"ח, ג'יבריל רג'וב הצטרף לדברים המפורשים ואמר בטקס כי האסירים הם המגזר "החשוב ביותר והחיוני ביותר בהתמודדות עם הכיבוש, זה 51 שנה". כך צוטט בעיתון 'אל חייאת'.

"כבודך נתון ללחץ כבד שנועד להוריד את סוגיית השהידים והאסירים מראש סדר העדיפויות שלך", הודה רג'וב לאבו מאזן, "אלא שהתעקשותך שלא לעשות זאת, משקפת עד כמה מושרש הסבל של האסירים בתודעתך".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20